Warsztaty architektoniczno-matematyczno-plastyczne

W październiku na zaproszenie Stowarzyszenia Kmiecin mieliśmy przyjemność poprowadzenia warsztatów architektoniczno-matematyczno-plastycznych. Efekty były całkiem ciekawe…

Zadaniem postawionym przed dziećmi ze szkoły podstawowej było zbudowanie makiety romańskiego kościoła w Tumie pod Łęczycą. Warsztaty rozpoczęły się od analizy z jakich brył przestrzennych składa się budowla. Następnie dzieci podzieliły się na grupy i każda grupa miała  za zadanie zbudowanie pojedynczych brył z których następnie sklejona zostanie cała makieta.

Następnie należało policzyć jak duży arkusz tektury potrzebny jest do zbudowania poszczególnych prostopadłościanów, graniastosłupów i ostrosłupów. Tutaj przyszli architekci musieli wykazać się znajomością wzorów matematycznych i cierpliwością.

Po wyliczeniu ilości tektury wystarczyło wybrać odpowiedniej wielkości arkusz…

… a następnie rozrysować i wyciąć poszczególne figury płaskie tworzące bryłę przestrzenną.

Kolejnym etapem było klejenie poszczególnych brył przestrzennych.

A na koniec mali architekci mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi – pokolorować bryły i posklejać w całość tworzącą jedną dużą makietę.

 

 

Na koniec młodzi architekci dumnie pozowali ze swoim pierwszym osiągnięciem architektonicznym:

Tak oto w skrócie wyglądały trzygodzinne zajęcia interdyscyplinarne architektoniczno-matematyczno-plastyczne, z elementami geografii, historii, a nawet języka angielskiego.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Kmiecin i wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie za zaproszenie do udziału i za współpracę w miłej atmosferze!Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 + 5 =