Skontaktuj się z nami.Porady

Są to krótkie teksty oraz proste szkice objaśniające na co należy zwrócić uwagę przystępując do projektowania. Znajdą Państwo tutaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące projektowania domów. Tematyka testów związana jest z nasłonecznieniem, energooszczędnością, funkcjonalnością i estetyką budynków.

Jak zbudować tani dom (rozsądnie)

W kilku punktach opisuję w jaki sposób rozsądnie ograniczyć koszty budowy domu jednorodzinnego. Postaram się przedstawić kilka zasad którymi powinniśmy się kierować podczas opracowania lub kupowania projektu domu jednorodzinnego. W jaki sposób gospodarować budżetem przeznaczonym na projekt oraz budowę domu aby nie ponosić w przyszłości dodatkowych kosztów? Jak rozsądnie szukać oszczędności już na etapie projektowania domu, a także w trakcie budowy?
Continue reading „Jak zbudować tani dom (rozsądnie)”

Jak wybrać działkę budowlaną?

Przed budową domu czeka nas prawdopodobnie jeszcze trudniejsze zadanie, czyli wybór działki pod zabudowę. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, aby działka w jak największym stopniu nam odpowiadała? Jakie wymiary powinna mieć działka budowlana, jakie ukształtowanie i usytuowanie w stosunku do stron świata? No co jeszcze zwrócić uwagę? Postaram się w kilku punktach odpowiedzieć na to pytanie, zarówno pod względem prawnym, technicznym, jak i architektonicznym.
Continue reading „Jak wybrać działkę budowlaną?”