Budowa domu w Kielnie

Architekt na budowie – czyli aktualności z placu budowy w Kielnie. Dom jest w stanie surowym zamkniętym i wyróżnia się kilkoma ciekawymi szczegółami, jak na przykład…

…charakterystyczne dla budownictwa energooszczędnego wysunięcie okien w warstwę ocieplenia. Jest to element często pomijany na budowie, ale nie w przypadku tego budynku. Na zdjęciu widać także dbałość o detal – ozdobne docięcia krokwi.

Widoczny charakterystyczny montaż okien na wspornikach - w połączeniu z zastosowaniem taśm systemowych uszczelniających i ściśle dolegającego ocieplenia tworzą tzw. ciepły montaż okna.

Na kolejnej fotografii widać również wyprofilowane murłaty. Co ciekawe dom będzie miał bardzo tradycyjną formę, ale jednocześnie będzie bardzo nowoczesny pod względem technicznym – posadowienie na płycie fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, gruba warstwa ocieplenia i szczelność powietrzna domu. Cechy charakterystyczne dla budownictwa energooszczędnego.

Detal architektoniczny - wyprofilowane krokwie i murłaty.

Kolejnym etapem prac będzie ocieplenie i wykończenie ścian zewnętrznych oraz montaż instalacji wewnętrznych i prace wykończeniowe. Tymczasem dom ma bardzo surowy charakter.

Tradycyjna architektura domu, z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

 

Elewacja południowa domu od strony ogrodu.

A na koniec smaczek architektoniczny – na cokole leżą sobie cegły. Z takich właśnie pięknych, naturalnych cegieł będzie wykonana elewacja tego domu. Czekamy z niecierpliwością.

Z takiej cegły będą wykończone elewacje - piękno w prostocie.

Dziękujemy inwestorowi za dbałość o detal i istotne szczegóły na budowie!

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

seventeen − sixteen =