Zdjęcia domu z widokiem

Budowa domu na Kaszubach – projektu w którym bardzo ważnym elementem był otwarty widok na krajobraz – jest już na etapie stanu surowego zamkniętego.

Dom jest usytuowany na wzniesieniu, wśród pól i łąk, w okolicach Sierakowic. Projekt budynku charakteryzuje się płaskimi proporcjami. Układ horyzontalny domu podkreślony został dodatkowo płaskim zadaszeniem tarasu, wychodzącym poza obrys głównej bryły. Taki kształt budynku podyktowany był chęcią wpisania się w krajobraz. Dzięki temu budynek nie stanowi wystającego, pionowego elementu, a jest raczej przedłużeniem poziomego układu horyzontu.

Obecnie na budowie trwają prace ziemne – wykonywane są nasypy i kształtowany jest teren wokół domu. Kolorystyka ram okiennych i podbitki drewnianej dopasowana będzie do kolorystyki zastosowanej na elewacjach: drewnianej okładziny przy zadaszonym tarasie i popielatej cegły elewacyjnej.


W salonie przeszklony narożnik otwiera widok na okoliczny krajobraz – kaszubskie lasy. Jest to strona południowo-zachodnia – wieczorami będzie można podziwiać zachodzące słońce za linią krajobrazu.


Z antresoli nad salonem mieszkańcy mają widok na zachód, gdzie widać dalszy ciąg linii horyzontu, z charakterystycznymi plamami pól uprawnych i grubą linią drzew odcinających niebo. Usytuowanie domu na wzniesieniu powoduje, że sąsiednie budynki powstające w niższych partiach nie przesłonią charakterystycznego widoku. Warto również zwrócić uwagę na drewniane detale konstrukcji dachu – dobrej jakości deskowanie na dachu i widoczne belki konstrukcyjne będą naturalną, szczerą ozdobą domu.


Okno kuchenne, skierowane na stronę północną, kadruje widok na okoliczne pola i kępy wysokiej zieleni. Naturalny, zmieniający się wraz z porami roku, obraz.

2 komentarzy “Zdjęcia domu z widokiem

  1. Witam, bardzo zainteresował mnie ten projekt, nawet widziałem go na żywo i naprawdę robi wrażenie, mam pytanie CZY BYŁA BY MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA RZUTÓW WSZYSTKICH KONDYGNACJI, ORAZ RZUTÓW ELEWACJI?

    1. Dzień dobry, bardzo się cieszę że projekt przypadł Panu do gustu, dziękuję. Ale muszę Pana poinformować że nasza pracownia zajmuje się projektowaniem domów na indywidualne zamówienie i nie sprzedajemy po raz drugi tego samego projektu. Jeśli byłby Pan zainteresowany wykonaniem projektu indywidualnego to oczywiście zapraszam i zachęcam do współpracy. Na niezobowiązującym i bezpłatnym spotkaniu w naszej pracowni będziemy mogli na spokojnie porozmawiać o Pana przyszłym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

five × two =