Zdjęcia domu z widokiem

Budowa domu na Kaszubach – projektu w którym bardzo ważnym elementem był otwarty widok na krajobraz – jest już na etapie stanu surowego zamkniętego.

Dom jest usytuowany na wzniesieniu, wśród pól i łąk, w okolicach Sierakowic. Projekt budynku charakteryzuje się płaskimi proporcjami. Układ horyzontalny domu podkreślony został dodatkowo płaskim zadaszeniem tarasu, wychodzącym poza obrys głównej bryły. Taki kształt budynku podyktowany był chęcią wpisania się w krajobraz. Dzięki temu budynek nie stanowi wystającego, pionowego elementu, a jest raczej przedłużeniem poziomego układu horyzontu.

Obecnie na budowie trwają prace ziemne – wykonywane są nasypy i kształtowany jest teren wokół domu. Kolorystyka ram okiennych i podbitki drewnianej dopasowana będzie do kolorystyki zastosowanej na elewacjach: drewnianej okładziny przy zadaszonym tarasie i popielatej cegły elewacyjnej.


W salonie przeszklony narożnik otwiera widok na okoliczny krajobraz – kaszubskie lasy. Jest to strona południowo-zachodnia – wieczorami będzie można podziwiać zachodzące słońce za linią krajobrazu.


Z antresoli nad salonem mieszkańcy mają widok na zachód, gdzie widać dalszy ciąg linii horyzontu, z charakterystycznymi plamami pól uprawnych i grubą linią drzew odcinających niebo. Usytuowanie domu na wzniesieniu powoduje, że sąsiednie budynki powstające w niższych partiach nie przesłonią charakterystycznego widoku. Warto również zwrócić uwagę na drewniane detale konstrukcji dachu – dobrej jakości deskowanie na dachu i widoczne belki konstrukcyjne będą naturalną, szczerą ozdobą domu.


Okno kuchenne, skierowane na stronę północną, kadruje widok na okoliczne pola i kępy wysokiej zieleni. Naturalny, zmieniający się wraz z porami roku, obraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 × three =