Wizualizacje koncepcyjne domów w Białowieży

Jako kolejny etap prac nad dwoma domami w Białowieży przygotowane zostały między innymi koncepcyjne wizualizacje.

Projekt większego domu w Białowieży

Większy z domów będzie miał powierzchnię ok. 215m2. Dom z założenia ma być prosty w formie, elegancki, z dopracowanym detalem i wyważonych proporcjach. Projekt odnosi się z szacunkiem do zastanej rzeczywistości i nawiązuje do tradycyjnej zabudowy Białowieży.


Akcentem na elewacji wschodniej jest wysunięta poza obrys domu weranda, mieszcząca gabinet. Doświetlenie z trzech stron wysuniętego pomieszczenia spowoduje, że będzie to miejsce w którym człowiek będzie pracował z przyjemnością.

Prosta forma, proporcje bryły, drewniane detale, podziały okien, okiennice – wszystko to jest odwołaniem do regionalnej architektury Białowieży.


Główne wejście do domu podkreślone zostało gankiem. Bezpośrednio z przestrzenią dzienną graniczy zadaszony taras. Będzie to miejsce wypoczynku, doświetlone popołudniowym i wieczornym światłem.

Projekt mniejszego domu w Białowieży

Mniejszy z domów będzie miał powierzchnię ok. 150m2. Domek o wymiarach zewnętrznych 8 na 10 metrów będzie miał jeszcze prostszą formę. Jedynym elementem wyróżniającym się na elewacji frontowej jest zadaszenie ganku, który będzie pełnił również funkcję zadaszonego miejsca wypoczynkowego.


Zaprojektowany domek o tradycyjnej formie, drewnianym wykończeniu i drobnych wymiarach jest urokliwy i elegancki.


Kolejnym etapem prac nad projektem koncepcyjnym będzie doprecyzowanie rzutów i określenie kolorystyki domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − 16 =