Projekt architektoniczny domu z patio pod Gdańskiem

Projektowany dom z patio w zamyśle ma być budynkiem, którego sercem jest wewnętrzny ogród otoczony z trzech stron ścianami domu. Patio ma być widoczne ze wszystkich najważniejszych pomieszczeń domu. Zaprojektowano układ funkcjonalny budynku z podziałem na strefy, które segmentami obudowują wewnętrzny ogród.

Korytarz, który łączy kuchnię, jadalnię i salon, poprowadzono wzdłuż przeszklonej ściany patio. Z prawej strony korytarza znajduje się otwarta jadalnia. Podłoga korytarza „wychodzi” na patio, dzięki czemu zaciera się granica między wnętrzem i zewnętrzem.


Jadalnia została podwyższona i widoczna jest z antresoli na poddaszu. Pomieszczenie to, odsunięte lekko od naświetlonej części południowej, ma widok na patio, ale również na stronę zewnętrzną budynku.


Kolejnym segmentem obudowującym patio jest salon. Pomieszczenie to jest wyższe od pozostałych dzięki obniżonym poziomie posadzki w stosunku do całości domu. W salonie odsłonięta została konstrukcja dachu – widoczne są krokwie oraz deskowanie. Salon „wychodzi” do ogrodu w postaci pergoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

20 − 18 =