Koncepcje modułowych kawiarni na plaży

W marcu wykonaliśmy koncepcje modułowych kawiarni które latem mają znaleźć się na plaży na półwyspie helskim. Projekt został przygotowany w dwóch wersjach.

1. „Fala”

Koncepcja która roboczo nosi nazwę „fala”, składa się z trzech stalowych modułów, ustawionych równolegle z przesunięciem każdego z modułów o ok. 1,5 m względem sąsiedniego. Takie rozmieszczenie brył pozwala na otwarcie widoku na morze stolikom ustawionym w głębi sali, a jednocześnie nadaje bryle dynamiczności.


Zaprojektowane tarasy w postaci pasów drewna, płynnie wspinają się na ściany budynku i tworzą w ten sposób ażurowe ściany kawiarni.

2. „Rama”

Koncepcja nazwana „Rama”, ponieważ głównym motywem ma być modułowa, powtarzalna konstrukcja obiektu. Elementy nośne, które wyłaniają się zza osłaniającego je deskowania, podkreślone zostały intensywnym kolorem. Na dachu trzech modułów zaprojektowany został taras dostępny dla klientów. Zimne i twarde elementy konstrukcyjne skontrastowane zostały z lekkimi, zwiewnymi, miękkimi zasłonami, dzięki którym obiekt jest bardziej kameralny i delikatny.


Do trzech modułów dostawiony został czwarty, ustawiony w lekkim odsunięciu, który domyka kompozycję i stanowi odbicie dużej bryły kawiarni. Element ten jest podparciem dla lekkiego zadaszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

seven + thirteen =