Projekt dwóch domów drewnianych w Białowieży

Rozpoczynamy kolejny wymagający i ciekawy projekt. Będą to dwa drewniane domy w Białowieży – rejonie o charakterystycznej architekturze. Prace zaczęliśmy od sporządzenia odręcznych szkiców z uwzględnieniem zakładanego przez inwestorów programu funkcjonalnego.

Większy z domów – parterowy z poddaszem użytkowym, będzie wykonany w technologii drewnianej, szkieletowej. Na parterze znajdzie się przestrzeń dzienna, pokój gościnny, łazienka, oraz ważne dla przyszłych użytkowników – zaprojektowane jako wysunięta z bryły domu weranda – pomieszczenie zendo czyli pokój wyciszenia i medytacji. Na poddaszu znajdą się sypialnie, garderoba oraz duża, dobrze doświetlona łazienka.


Bardzo ważnym elementem projektu będą proporcje i charakter domu. Nowa zabudowa w rejonie Białowieży musi odnosić się z szacunkiem dla tradycji regionu. Stąd prosta forma, wyważone proporcje domu i wykończenie budynku drewnem. Dom nie będzie pozbawiony detali charakterystycznych dla tego rejonu.


Parter mniejszego z domów będzie w dużej mierze jedną otwartą przestrzenią dzienną. Wejście do domu zostanie podkreślone dużym gankiem, który również będzie miejscem wypoczynkowym. Na poddaszu zaprojektowane zostały trzy pokoje i niewielka łazienka.


Gabaryty małego domku skłaniają do prostoty i czystości formy. Jedynym elementem odznaczającym się na elewacjach będzie ganek wejściowy. Prosta, proporcjonalna, elegancka i funkcjonalna architektura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 × four =