Projekt koncepcyjny domu w Chwarznie – koncepcja 2

Projekt koncepcyjny domu w Chwarznie – koncepcja 2


Druga koncepcja domu w Chwarznie, na trudnej, nietypowej działce.

Projekt, który był problematyczny pod względem ukształtowania. Działka, na której zaprojektowano dom ma wjazd od strony południowej, spadek w kierunku północnym i atrakcyjny widok od strony północno-wschodniej.

W drugiej koncepcji domu zaproponowano wykonanie nowoczesnej, minimalistycznej formy, żartobliwie interpretującej tradycyjną zabudowę. Zaprojektowano dwie podłużne bryły, pokryte dachem dwuspadowym, połączone ze sobą pod kątem ostrym. Mniejsza, niższa bryła, mieści głównie funkcje pomocnicze – wiatrołap, łazienkę, gabinet. Większa, która łączy kierunek północno-wschodni z południowo-zachodnim, mieści natomiast funkcje dzienne. Od strony północno-wschodniej znajduje się kuchnia i jadalnia, z wyjściem na taras nad garażem. Z dużych przeszkleń widoczny jest atrakcyjny, leśny zakątek. W południowo-zachodnim końcu bryły znalazł się dobrze doświetlony salon z wyjściem do ogrodu. Pomiędzy salonem a kuchnią zaprojektowaliśmy wygodne schody na poddasze. Główna sypialnia z niezależną łazienką znalazła się od strony północno-wschodniej. Okna sypialni wychodzą na ogród i wysoką zieleń. Poranne słońce będzie miało codziennie wgląd do sypialni właścicieli.


Dom o nietypowej, charakterystycznej formie, wykończony ciemnografitowym deskowaniem. Budynek jest pozbawiony detalu – ozdobą ma być dobrze wykonane deskowanie. Na elewacjach zastosowano podział poziomy, który konsekwentnie powtarza się w postaci otwarć – przeszkleń.

Operujące codziennie światło oraz cienie będą nadawały budynkowi charakter, ‚malowały’ jego elewacje, zmiennie w zależności od pory dnia oraz pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + sixteen =