Projekt domu z lokalem usługowym w Straszynie

Projekt domu z lokalem usługowym w Straszynie


Projekt domu z lokalem usługowym w Straszynie. W budynku poza funkcją mieszkalną z dwustanowiskowym garażem znajdzie się również pracownia jubilerska.

Budynek składa się z dwóch elementów, wysokiej formy w której zmieściliśmy funkcję mieszkalną, z której wyrasta w kierunku drogi dwustanowiskowy garaż, oraz w kierunku ogrodu część usługowa. Projekt domu opracowano w dwóch formach wykończenia.

W pierwszej wersji zastosowano nowoczesne sposoby wykończenia: kamienne elewacje poprzecinane i porozsuwane, przeplecione drewnianymi ścianami i detalami. Dom zdaje się być rozciągnięty pomiędzy dwoma kamiennymi ścianami szczytowymi i przecięty dwoma drewnianymi, geometrycznymi formami: pionową mieszczącą kuchnię i główną sypialnię, oraz poziomą z garażem i częścią usługową.

W drugiej wersji zastosowano bardziej tradycyjne sposoby wykończenia: tynkowane ściany przełamane zostały klinkierowymi fasadami i detalami.

Po wejściu do domu, za wiatrołapem, trafiamy do salonu. Na wprost widzimy schody na poddasze, a z prawej strony w korytarzu znajdują się drzwi do części usługowej. Salon zaprojektowaliśmy od strony południowej, więc z pewnością będzie to miejsce widne, otwarte na ogród. Od strony wjazdu na działkę, w wysuniętym fragmencie domu zaprojektowaliśmy kuchnię z oknem na furtkę. Jadalnia bezpośrednio graniczy z jadalnią, skąd można bezpośrednio wyjść na zadaszony taras i do ogrodu.

Na poddaszu zaprojektowana została duża sypialnia z oknami od strony wschodniej i południowej. Znalazł się tutaj również dwa duże pokoje oraz obszerna łazienka z wanną i prysznicem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − 7 =