Pierwszy projekt koncepcyjny domu z widokiem – Paczewo

Pierwszy projekt koncepcyjny domu z widokiem – Paczewo


Jest to pierwsza z dwóch koncepcji domu z pięknym widokiem w Paczewie.

Głównym zadaniem projektowym – poza oczywiście rozmieszczeniem funkcji w budynku – było zaprojektowanie domu, którego najważniejszym elementem ma być piękny widok na kaszubskie lasy. Dom usytuowany jest na wzniesieniu, a więc poza tym że rozpościera się z niego widok, to sam również jest wyeksponowany.

Zaprojektowaliśmy prosty dom na rzucie prostokąta, przekryty dachem dwuspadowym i skierowany przeszkloną ścianą szczytową na malownicze lasy, nad którymi będzie zachodziło słońce. Pokój dzienny z antresolą usytuowaliśmy od tej właśnie strony. Dzięki temu widok będzie dominował w domu, widoczny zarówno z pomieszczeń na parterze jak i na poddaszu. Z salonu prowadzi wyjście na taras, skąd można podziwiać domowy ogród na tle leśnego krajobrazu.

W sąsiedztwie salonu zaprojektowaliśmy kuchnię z jadalnią oraz ogród zimowy. Z jadalni można wyjść na kameralny taras od strony wschodniej, gdzie można w towarzystwie zieleni ogrodu wypić poranną kawę.

Na poddaszu znalazła się antresola, oraz sypialnia właścicieli z łazienką i garderobą. Z antresoli nad salonem również będzie można podziwiać widok kaszubskiego krajobrazu. Mieszkańcy już od rana, po wyjściu z sypialni, będą mieli kontakt z tym co najpiękniejsze i bezcenne – leśnym krajobrazem.

Dom o prostej formie wykończony będzie naturalnymi, tradycyjnymi materiałami, z wyeksponowanymi elementami drewnianymi. Usytuowanie na wzniesieniu powoduje, że bryła będzie mocno wyeksponowana. Stąd koncepcja, aby skierować budynek szczytem w kierunku stoku. Dzięki temu dom dynamicznie wpisuje się w wzniesienie, ale jednocześnie nie dominuje w krajobrazie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

twenty − sixteen =