Zdjęcia z budowy siedliska na Kaszubach

Pierwszy etap budowy siedliska na Kaszubach jest konsekwentnie realizowany. We wrześniu odbyła się już tak zwana wiecha, czyli przyjęcie na terenie budowy po osiągnięciu stanu surowego. Przy okazji ogromne podziękowania dla pani inwestor za zaproszenie na wiechę! 🙂


W pierwszym etapie dużego siedliska powstaje mniejszy z domów mieszkalnych. Mały, skromny domek drewniany powstaje wśród wysokiej zieleni. Prosta konstrukcja budynku, z zadaszonym gankiem podkreślającym wejście, powstaje wśród wysokiej zieleni. Dom ma bardzo klasyczne, tradycyjne proporcje.


Najważniejszym elementem domu jest jednak… bardzo duży ogród zimowy. Dobudówka będzie w dużym stopniu przeszklona, także na połaci dachu. Ogród będzie naturalnym przedłużeniem niewielkiego pokoju dziennego i z pewnością to właśnie ta przestrzeń będzie sercem domu.


Warte odnotowania jest zaangażowanie wykonawcy. Budowa nie dość że postępuje zgodnie z planem a na placu budowy panuje porządek, to w dodatku pracownicy również dbają o estetykę detalu. Docięcia krokwi, deskowanie z fazowaniem to elementy które w ostatecznym odbiorze budynku będą bardzo istotne. Jak mówi powiedzenie: „diabeł tkwi w szczegółach”!


Domek powstaje w konstrukcji drewnianej szkieletowej. Taka technologia budowy ma cechy które bardzo lubię: czystość, szybkość w realizacji, sucha budowa, naturalny rytm konstrukcji, detale i oczywiście zapach naturalnego drewna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

one × 2 =