Projekt domów w Białowieży

Projekt dwóch domów jednorodzinnych w Białowieży wymagał dostosowania się do charakterystycznej regionalnej zabudowy Podlasia.

Domy o konstrukcji drewnianej zaprojektowaliśmy z poszanowaniem dla tradycji regionu, wpisując się w krajobraz Białowieży. Budynki zadaszone zostały dachem dwuspadowym, o kącie nachylenia połaci 45°. Domy na planie prostokąta zachowują proporcje i gabaryty tradycyjnej zabudowy Podlasia. Wejścia do domów podkreślone zostały gankami. W większym domu zaprojektowano również przeszkloną werandę w której mieści się gabinet. Ściany zostaną wykończone drewnem z charakterystycznym detalem nawiązującym do zabudowy drewnianej tego regionu. Kolorystyka budynków naturalna, w odcieniach brązów i beżu. Zaprojektowaliśmy również drewniane opaski okien z charakterystycznymi „łezkami” oraz okiennicami. Kominy wykończone zostaną cegłą klinkierową z detalem charakterystycznym dla zabudowy Podlasia.

    Najważniejsze cechy projektu domów w Białowieży

  • drewniane domy o proporcjach i detalu charakterystycznym dla zabudowy Podlasia,
  • przeszklona weranda która za pomocą szklanej ściany może być połączona z salonem,
  • prosta i elegancka architektura odnosząca się z szacunkiem do tradycji miejsca.

opinia klienta

„Pan Szymon Kuhn wraz z zespołem ask architekt zaprojektowali nam dwa świetne domy w architekturze podlaskiej. Rekomendujemy tę pracownię ze względu na: rzetelne i wysokie kompetencje, pomysłowość, terminowość bez zastrzeżeń, właściwe odczytanie naszych potrzeb. Pracownia zdjęła nam z głów całą robotę papierkową aż do uzyskania zezwolenia na budowę. Praca z Panem Szymonem Kuhnem i robocze spotkania z nim były bardzo przyjemne, konkretne i kreatywne; przynosiły twórcze rozwiązania.
Polecamy tę Pracownię z czystym sumieniem.”