Mobilne domki weekendowe

Koncepcja modułowych domków wypoczynkowych zakłada możliwość wyprodukowania gotowego obiektu w fabryce i dostarczenie go na działkę inwestora w całości w stanie wykończonym, gotowym do użytkowania.

Dodatkową zaletą obiektu będzie możliwość realizacji obiektu bez pozwolenia na budowę. Kształt i wielkość domku podyktowane są ograniczeniami prawa budowlanego i możliwością transportu.

Główną ideą architektoniczną było wpisanie domku w naturalny krajobraz oraz umożliwienie kontaktu wnętrza z otoczeniem. Zaprojektowaliśmy prostą bryłę wykończoną betonem, z powtarzającymi się elementami drewnianymi: dociętym narożnikiem, wciętym podestem wejściowym, zamykanym tarasem i żaluzjami. Dodatkowym atutem jest zmienność elewacji, które w trakcie nieobecności właścicieli są zamknięte tworząc niedostępny „kamień” w krajobrazie, a w czasie użytkowania jest otwartym na otoczenie domkiem.

Wewnątrz domek został podzielony na dwie strefy. W części dziennej znalazła się przestrzeń wypoczynkowa z dużym przeszkleniem kadrującym widok na otaczający krajobraz oraz niewielki aneks kuchenny z jadalnią. W części nocnej zaprojektowano również duże okno, dzięki czemu od rana, nie wstając z łóżka, można kontemplować piękno natury.

    Najważniejsze cechy projektu modułowych domków wypoczynkowych:

  • Prosta, minimalistyczna ale dynamiczna forma wykończona naturalnymi materiałami
  • Zmienna forma elewacji – zamknięte / otwarte
  • Możliwość wykonania w całości w fabryce i postawienia bez wymogu pozwolenia na budowę.