Projekt domu w Wiczlinie

W Wiczlinie zaprojektowaliśmy dla młodej rodziny prosty domek jednorodzinny parterowy z antresolą. Bryłę domu oparliśmy na rzucie wydłużonego prostokąta z podziałem na strefę dzienną od strony frontowej i pokoje w tylnej części domu.

Garaż to dodatkowa, parterowa, płaska bryła doklejona do domu. Budynek ma bardzo prostą i praktyczną formę. Wszystkie pokoje mają duże okna na ogródek, tworzące rytm na długiej ścianie budynku. Pokój dzienny doświetlony jest dwoma oknami od strony wschodniej i południowej. Nad salonem zaproponowaliśmy wysoką, otwartą przestrzeń z wyeksponowaną drewnianą konstrukcją dachu. Wykończenie budynku jest równie proste to sam dom – nie ma tutaj sztucznych podziałów kolorostycznych i dodatków, rysunek elewacji tworzą otwory okienne i drzwiowe, oraz dodatkowa pergola od strony południowej.

Na podłużnej działce zmieściliśmy wąski i długi dom z czytelnym podziałem funkcjonalnym na strefę dzienną i nocną. Na antresoli pozostał duża przestrzeń do wykorzystania w przyszłości. W domu zastosowaliśmy instalację pompy ciepła powietrze-woda i wentylację mechaniczną z rekuperacją.

    Najważniejsze cechy projektu domu w Wiczlinie:

  • prosta bryła budynku z doklejonym garażem, bez sztucznych podziałów na elewacjach
  • czytelny podział funkcjonalny na stefę dzienną i nocną
  • wysoki salon aż do dachu z wyeksponowaną drewnianą konstrukcją

Projekt powstał z udziałem arch. Emilii Gwizdały (A Plus Projekt), której serdecznie dziękuję za udaną współpracę.

Wizualizacje: P3VIZ Tomasz Jurkowski