Po trwającym kilka tygodni szkoleniu i pozytywnym zaliczeniu egzaminu organizowanego przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego w Gdańsku, partnera Passive House Institute w Darmstadt mam konieczną wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania budynków pasywnych. Potwierdzone jest to certyfikatem imiennym wystawionym przez Passive House Institute w Darmstadt.
-
Zapraszam do współpracy przy projektach domów pasywnych, wykonywanych przy użyciu oprogramowania PHPP (Passive House Planning Package), umożliwiającym wykonanie obliczeń:
- zapotrzebowania na ciepło w skali roku [ kWh / ( m²rok ) ] i maksymalnego obciążenia grzewczego [ W / m ]
- zapotrzebowania na chłodzenie [ kWh / ( m²rok ) ] i maksymalnego obciążenia chłodniczego [ W / m ](w przypadku aktywnego chłodzenia )
- komfortu letniego w przypadku pasywnego chłodzenia – częstotliwość przegrzania [%]
- zapotrzebowania odnawialnej energii pierwotnej ( PER ) rocznie i zapotrzebowania na energię pierwotną (PE ) z wszystkich usług energetycznych w całym budynku [ kWh / ( m²rok )]
Budynek pasywny charakteryzuje się m.in. znacznie obniżonym zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania. Dom pasywny można ogrzać zużywając o 90% mniej energii w porównaniu do budynku tradycyjnego.