Projekt domu żuławskiego

Projekt koncepcyjny domu na terenie Nowego Dworu Gdańskiego inspirowany jest tradycyjną zabudową Żuław. Dla tego regionu charakterystyczne są domy podcieniowe, o konstrukcji murowanej oraz drewnianej. W projekcie udało się połączyć gabaryty i charakter tradycyjnych budynków z nowoczesnością i świeżością.


Projekt zakłada wykonanie podcienia na froncie budynku, co jest charakterystycznym elementem zabudowy na Żuławach.Podcień oraz górna część ścian szczytowych wykończona została drewnem, a ściany parteru pokryte zostaną cegłą, częściowo osłoniętą białymi płaszczyznami tynku. Na ścianach szczytowych zastosowano zagłębienia ścian, dzięki czemu powierzchnie są rozrzeźbione i tworzą ciekawą grę światłocienia.


Dom jest otwarty na ogród – zastosowano duże przeszklenia oraz narożne okno wpuszczające dużą ilość światła do wnętrza. Zaprojektowano dwa tarasy o różnych funkcjach: od strony południowej znajduje się taras „dzienny”, na którym będzie duża ilość światła. W tym miejscu będzie można się opalać i przebywać w ciągu dnia z widokiem na obszerny ogród. Od strony zachodniej zaprojektowany został taras „wieczorny”. Stąd będzie można obserwować zachód słońca przy wieczornej herbacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

nineteen − 16 =