Dom w Paczewie – aktualności architektoniczne

Tym razem kilka słów na temat budowy domu w Paczewie, która konsekwentnie idzie do przodu. Dom nabiera powoli ostatecznych kształtów, a widok z tarasu niezmiennie nas zachwyca. Chciałoby się powiedzieć, że kaszubski krajobraz jest częścią tego budynku.

Widok domu od strony zbocza

Dom ma charakterystyczny, wysunięty taras. Zadaszenie tarasu, w odróżnieniu od dachu budynku, jest płaskie i tworzy prostą, ostrą bryłę wciętą w dom.

Dom w Paczewie - widok od strony ogrodu

Od strony ogrodu przy zadaszonym tarasie pojawiła się już drewniana pergola. Ale to nie architektura jest najważniejsza w tym domu, a to co poniżej…

 

Widok z tarasu przy kuchni.

Dom jest tak usytuowany, że od strony południowo zachodniej otwiera się widok na kaszubski krajobraz. Zdjęcie powyżej zostało zrobione z zadaszonego tarasu przy kuchni.

Drewniana pergola przy tarasie

A powyżej widzimy widok z tarasu przy salonie. Nad tarasem widać już wykonaną drewnianą pergolę, delikatnie zacieniającą przestrzeń wypoczynkową.

Kaszubski krajobraz zagląda do domu przez przeszklony narożnik

Do wnętrza domu, przez przeszklony narożnik również zagląda kaszubski krajobraz. Projektując staraliśmy się w jak największym stopniu wykorzystać ten walor działki.

detal architektoniczny konstrukcji dachu

A na koniec oczywiście jako architekci musimy zwrócić uwagę na detal – w tym przypadku konstrukcji dachu. Przyjemnie, jak architekturę budynku tworzy szczera konstrukcja.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

thirteen − seven =